Bezpieczeństwo danych

Zaawansowane oprogramowanie szyfrujące.

Najbezpieczniejsze dostępne rozwiązanie pozwalające na przesyłanie plików dowolnego rozmiaru, bezpieczną komunikację tekstową i głosową, szyfrowanie lokalne i synchronizowany storage w chmurze dla zasobów lokalnych z Twojego komputera.

1. Brak „zaufanej” trzeciej strony

Cypherdog nie używa wiadomości pocztowych i SMS do potwierdzania tożsamości uczestników komunikacji, nie korzysta z żadnej trzeciej strony takiej jak globalne organizacje: Google, Facebook, Apple czy Microsoft oraz innych dostawców np. podpisów elektronicznych czy centrów certyfikacyjnych.

2. Szyfrowanie end-to-end

Nikt nie ma dostępu do przesyłanych treści poza Tobą i osobą, z którą się komunikujesz. Klucz prywatny znajduje się tylko na Twoim urządzeniu i nikt poza Tobą nie ma do niego dostępu. Jego kopie możesz zarchiwizować w fizycznym sejfie, ponieważ nie ma możliwości odtworzenia go przez e-mail, SMS czy inną drogę komunikacji.

3. Zero-knowledge security

Dostawca usługi nie pomoże w odzyskaniu zaszyfrowanych danych ani uzyskania ponownego dostępu do konta w przypadku utraty danych logowania, gdyż nie ma takiej możliwości. Zero-knowledge security gwarantuje poufność i prywatność danych.

4. Bezwzględna ochrona klucza prywatnego

Najważniejszą zasadą implementowaną przez wszystkie komponenty systemu jest zasada bezwzględnej ochrony klucza prywatnego – klucz ten, ani żadna jego część, nigdy nie opuszcza urządzenia użytkownika, co skutkuje niezaprzeczalną poufnością oraz integralnością składowanych i przesyłanych informacji. Użytkownik po utracie klucza prywatnego nie będzie w stanie odzyskać swoich danych.